در این بخش پاسخ مختصری به بیشترین سوالات که توسط دوستان پرسیده شده است می دهیم. پاسخهای تکمیلی در بخش های مخصوص هر سوال ارائه شده است.

 • شروع کلاسها از چه زمانی است؟

هر زمان که در کلاس ها ثبت نام کنید بلافاصله و بعد از تعیین سطح کلاس شما شروع می شود.

 • کلاسها چند روز در هفته است؟

شما در این مجموعه هر روز می توانید در کلاس حضور داشته باشید.

 • کلاسها در چه ساعتی آغاز می شود؟

کلاسها در Eleeways از 8 صبح تا 8 شب ادامه خواهد داشت یعنی 720 دقیقه کلاس. دانشجویان می توانند هر زمان که دوست داشتند در کلاسها حضور داشته باشند. 

 • هزینه کلاسها چقدر است؟

هزینه هر ماه کلاس در اینجا 250 هزار تومان هست که تا اطلاع ثانوی به دلیل مسائلی که ویروس منحوس کرونا بوجود آورده است با تخفیف 175 هزار تومان خواهد بود.

 • چه مواردی آموزش داده می شود؟

هدف اصلی ما این است که در مجموعه Eleeways برای روی یک مهارت هدف گذاری نکنیم. مانند شنا که تمام اعضا را درگیر می کند تا شما بتوانید یک شناگر ماهر شوید، برای اینکه در این مهارت هم به حد عالی برسید، باید بتوانید خوب بخوانید، خوب بنویسید، خوب گوش کنید و خوب حرف بزنید. در کنار توجه به لغات ما دستور زبان را کار خواهیم کرد. علاوه بر این موارد عالی، از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز نکاتی را دریافت خواهید کرد، که برای اولین بار در ساختار آموزشی در ایران تدوین شده است. ولی برای دوستانی که نیاز به مطالعه یکی از مهارتها را دارند ما برنامه خاص آنهارا تدوین کرده ایم.

 • آیا کلاسهای آنلاین به صورت گروهی برگذار می شود؟

خیر. هدف ما ایجاد فضایی است که هر کس براساس تواناییها و استعداد و خواست خود بتواند آنچه را که مخصوص به خود اوست دریافت کند. این هدف در کلاسهای عمومی قابل انجام نیست. در نظر داشته باشید فقط بخش یادگیری به صورت منفرد و خصوصی است. تمرین های خاص دیگری نیز وجود دارد که باید به صورت گروهی و اجتماعی باشد. برنامه آنها را به زودی اعلام خواهیم کرد. 

 • آیا برای اتصال به سایت حتما باید از یک رایانه شخصی یا لپ تاب استفاده شود؟

خیر. شما می توانید با تلفن همراه خود نیز وارد سایت شده و از امکانات آن استفاده کنید. به زودی APP مخصوص گوشی ها نیز در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت.

 • آیا برای اتصال به سایت نیازمند اینترنت با سرعت بالا هستیم؟

خیر. به دلیل آنکه ممکن است در برخی از مناطق ایران اینترنت سرعت بالا در دسترس نباشد، ما سایت را طوری طراحی کرده ایم که با سرعتهای پایین نیز امکان اتصال وجود داشته باشد. به زودی قصد داریم میزان اتصال به اینترنت را نیز کاهش دهیم تا دوستان بیشتری از مجموعه ما بتوانند استفاده کنند.

 • چه کتابهایی برای مطالعه باید تهیه کنیم؟

در مجموعه Eleeways شما نیاز آنچنانی برای خرید کتاب ندارید. معمولا تمام آنچه را که نیاز داریم یا از طریق سایت و به صورت مقاله یا ویدئو دریافت خواهید کرد و یا می توانید در اینترنت آنها را تهیه کنید.

 • چگونه تعیین سطح می شویم؟

برای تعیین سطح ابتدا به تعدادی سوال پاسخ می دهید و چند متن را برای ما می نویسید. بعد از تصحیح آنها یک تماس تلفنی نیز با شما برقرار می شود تا نکته ای باقی نمانده باشد. در نهایت با مشورت با گروه مشاورین ما تصمیماتی گرفته می شود و همه آنها را در اختیارتان قرار خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله تعیین سطح ما مراجعه کنید.

 • هزینه چگونه باید پرداخت شود؟

بعد از ثبت نام اولیه شما وارد درگاه پرداخت بانک ها می شود و می توانید از این طریق و به صورت آنلاین هزینه ها را پرداخت کنید.

 • کد معرف چیست؟

برخی از دوستان از طریق سازمان و گروه خاصی معرفی می شوند که بر اساس درخواست مجموعه ایشان برنامه آموزشی خاصی را باید طی کنند. با ارائه کد معرف سازمانی خود مشخص می کنند از کدام سازمان یا اداره معرفی شده اند تا ما بتوانیم طبق ارزیابیها برنامه درسی مناسبی را برای ایشان ترتیب دهیم.

 • چگونه از نحوه پیشرفت خود آگاه می شویم؟

نموداری از میزان اشتباهات و خطاهای شما به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار شما قرار می دهیم تا شما بتوانید مسیر حرکت خود را مشاهده کنید. همچنین مشاورین ما هدفگذاری هایی را مشخص می کنند که در طی دوره به شما اعلام و نتیجه با شما بررسی می شود.

 • آیا نیاز است سر ساعت خاصی در کلاس حاضر شویم؟

طبق امکاناتی که ما برای شما طراحی کرده ایم شما می توانید هر ساعت از شبانه روز که دوست دارید و حس می کنید ساعت مناسبی برای یادگیری است در کلاس حاضر شوید و در نظر داشته باشید که مدرسان ما از 8 صبح تا 8 شب در کنار شما هستند تا به سوالات شما پاسخ دهند.

 • آیا امکان دارد به صورت آنلاین و بدون حضور در کلاس، زبان بیاموزیم؟

قطعا می توانید. یادگیری در هر حالتی می تواند انجام گیرد و مسلما به صورت انلاین نیز شما می توانید زبان بیاموزید. این نکته را فراموش نکنید که شما در کلاس حاضر هستید. مدرس نیز حضور دارد. فقط به صورت مجازی از برنامه ها استفاده می کنید. هر کدام از دوستان در حالت خاصی می تواند بیشتر میزان یادگیری را داشته باشد. با امکاناتی که ما در اختیار شما قرار خواهیم داد شما می توانید از حداکثر پتانسیل خود بهره مند شوید.

 • چه مدت طول می کشد تا یک دوره تخصصی طی شود؟

عوامل متعددی برای پاسخ گویی به این سوال وجود دارد که جواب را متغیر می کند. مثلا میزان مطالعه روزانه شما. میزان علاقه شما به موضوع تخصصی. میزان اطلاعات قبلی شما درباره آن موضوع تخصصی. همه این موارد به علاوه موارد دیگر باعث می شود زمان یادگیری بین 1 تا 4 ماه متغیر باشد.

 • دوره عمومی چند ماه طول می کشد؟

این دوره بر اساس سوالاتی که از شما در هنگام ثبت نام پرسیده می شود و مشاوره هایی که دریافت می کنید عموما بین 1 تا 7 ماه طول خواهد کشید.

 • اگر غیبت کنیم چه می شود؟

از انجایی که کلاسها به صورت آنلاین برگزار می شود و شما در هر کجا که باشید می توانید به کلاس خود مراجعه کنید و مطالب را بیاموزید در حقیقت مسئله غیبت حذف می شود ولی اگر دوستانی نتوانند به دلایل مختلف در کلاس حاضر شوند می توانند در روز بعد به صورت آفلاین درس را دریافت کرده مطالعه کنند و در جلسه بعد گزارش هر دور جلسه را به استاد ارائه دهند.

دوستانی هم که بعد ثبت نام نتوانند بیش از 80 درصد کلاس را حاضر شوند می توانند یا در دوره بعد به صورت رایگان شرکت کنند و یا پول خود را پس بگیرند.

 • ارتباط با استاد چگونه است؟

در کلاسها شما در هر سطحی که باشید مکالمه های مناسب با سطح خود را با استاد به زبان انگلیسی خواهید داشت. اگر مطلبی را نمی دانستید به زبان فارسی برای شما توضیح می دهند و باز زبان انگلیسی برای ادامه کار در نظر گرفته می شود. دانشجویان در صورتی که مطلبی را نتوانستند به انگلیسی به استاد عنوان کنند می توانند از زبان فارسی استفاده کنند تا مطلب درست منتقل شود. استفاده از زبان فارسی به مرور و با بالا رفتن سطح زبانی کاهش می یابد و در سطوح تخصصی تقریبا استفاده از زبان مادری به صفر نزدیک می شود.

 • من کلاس عمومی نیاز ندارم چگونه در دوره تخصصی شرکت کنم؟

بسیار ساده. اگر شما اولین بار است که در مجموعه eleeways ثبت نام می کنید یکی از مشاورین ما با شما تماس می گیرد و برنامه خود را می توانید به وی اعلام کنید. ما معمولا پیشنهاد می کنیم تا همه حداقل یک ماه در کلاس عمومی شرکت کنند تا مشخص شود آیا همه یا اکثر اطلاعات مورد نیاز برای دوره تخصصی را دارید یا خیر. در صورتی که به شما و ما ثابت شود که نیازی به کلاسهای دوره عمومی ندارید می توانید دوره تخصصی خود را شروع کنید.

 • من فقط در مهارت نوشتن نیاز به کلاس دارم. چه کار باید انجام دهم؟

اگر در بیشتر مهارتها مسئله ندارید و فقط در یکی از مهارت ها دچار مشکل هستید می توانید در کلاس های روی همان یک موضوع تمرکز کرد و از برنامه های ما در آن مهارت خاص بهره مند شوید. 

 • در موسسه شما چگونه زبان یاد می گیریم؟

یادگیری هر مسئله دارای مراحل زیر است:

 • آگاهی
 • آموزش
 • تمرین
 • به اشتراک گزاری 
 • مرور

شما باید آگاهی های خاصی را داشته باشید مثلا در یادگیری زبان باید بدانید که چه میزان اطلاعات از قبل دارید چه مقدار در روز مطالعه می کنید و… در مرحله بعد اطلاعات جدید را بیاموزیم و به همین ترتیب مراحل را طی کنیم تا یک استفاده کننده عادی از آن مهارت خاص شویم.

اطلاعات بیشتر در کلاسها عنوان می شود

 • مدرک در مجموعه شما چگونه ارائه می شود؟

برعکس بسیاری از موسساتی که عنوان می کنند که از فلان موسسه و بهمان دانشگاه مدرک می دهند ما به شما می گوییم که هیچ مدرکی به شما نمی دهیم. یک دلیل ساده نیز برای این مسئله داریم. مدرک هیچ آموزشگاهی برای آموزشگاه دیگر دارای ارزش نیست. همچنین نه ما و نه هیچ آموزشگاهی نمی تواند به شما مدرک آیلتس یا تافل ارائه کند. مدارک بین المللی توسط مراکزی مانند سازمان سنجش یا سفارت خانه ها و … و برخی موسساتی که دارای مجوز خاص هستند و لیست آنها در سایت سازمان سنجش وجود دارد ارائه می شود. ولی به جای مدرک برای شما برنامه بهتری را طرح ریزی کرده ایم. که به زودی اعلام می شود.

 • امتحانات پایان ترم به چه شکلی برگزار می شود؟

ما امتحان پایان ترم نداریم. ما تکالیفی داریم که شما به صورت روزانه انجام می دهید و نمونه آن را برای ما ارسال می کنید و در همان روز نتیجه آن را در یافت می کنید. در پایان هر هفته و ماه نیز به صورت نمودار گزارش پیشرفت خود را خواهید دید. پس نگران امتحان نباشید.

 • چه زمان متوجه می شویم که یک دوره را گذرانده ایم؟

هر دوره ای برای خود یک هدف محسوب می شود و شما می بایست به آن هدف برسید و یا خیلی نزدیک باشید. این هدف توسط شما و با مشاوره اساتید ما تهیه می شود و شما خود می توانید ناظر حرکت به سمت هدفتان باشید. در ضمن هر سطح برای خود مولفه های قابل اندازی گیری دارد که توسط متخصصین زبانی ما اندازه گیری می شود. و هر ماه برای شما ارسال می گردد و با تحلیل آنها می توانید متوجه شوید که آیا سطحی را گذرانده اید و یا خیر.

 • تعطیلات در روند کلاسها چه تاثیری دارد؟

به دلیل انلاین بودن کلاس ها و عدم نیاز به حضور فیزیکی در کلاس تعطیلات نیز تاثیری در روند برگزاری کلاسها نخواهد داشت. 

 • آیا برای کودکان هم دوره ای را در نظر دارید؟

در حال حاضر خیر. بعد از سالها تحقیق مدلی را بوجود آورده ایم که می تواند برای کودکان موثر باشد. این دوره در حال آزمایشات و تست نهایی است و در صورت نتیجه گیری مثبت در آینده نزدیک در اختیار عزیزان قرار خواهد گرفت. اما تا آن زمان این نکات را در نظر داشته باشید

 • کودکان خود را با کلاسهای زیاد مورد آزار قرار ندهید. بگذارید بازی کنند.
 • اگر می خواهید در آینده کودک شما زبان بداند در کودکی فیلمها و کارتونهایی را برایش پخش کنید که مناسب سنش باشد و به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری باشد که شما فعلا می پسندید
 • اصرار نکنید که حتما باید کلاس زبان برود اگر در حال حاضر علاقه به کلاس نداشته باشد و شما اصرار کنید به احتمال زیاد از یادگیری دل زده می شود و مدت بیشتری طول می کشد با زبان بیاموزد.
 • خودتان در خانه حروف، اعداد، ساعت و اسم میوه ها و … را یادبدهید. نیازی نیست چندین میلیون صرف ابزار پیچیده کنید. حضور شما بهترین تشویق برای ادامه این راه است
 • و پیشنهاد آخر بگذارید تا می توانند بازی کنند وقت برای یادگیری زیاد است
 • حد اقل سن حضور در کلاسها چند سالگی است؟

بهترین سنی که می توان پیشنهاد کرد از 15 سال به بالا می باشد